Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ocak 2018

Ameliyathane Hizmetleri Nedir?

Ameliyathane Hizmetleri Nedir?

Ameliyathane Hizmetleri Nedir?

Ameliyat öncesinde ameliyat masasını hazırlayan Ameliyat hizmetleri ameliyat masası üzerinde bulunan aletleri de hazırlamaktadır. Ameliyat sırasında ameliyat ekibine yardımcı olan bölüm mezunları  ameliyat sonrasında kullanılan aletlerin mikroplardan arındırılma işlemini de yapmaktadır. Ameliyathanede yer alan tüm malzemelerin, sterilizasyonunu ve temin ya da tedarikini ameliyat hizmetleri mezunları yapmaktadır. Hastanelerin bu alanda eğitim gören eleman ihtiyaçlarının bulunmasından dolayı bu konuda iş olanağı da geniştir.

Programının Amacı Nedir?

Ameliyathane Hizmetleri ön lisans programından mezun olanlar cerrahi malzemeleri hazırlanmasından ameliyat sırasında cerraha asiste edilmesine kadar her türlü ayrıntıyı yapabilmektedir. Ameliyat teknik görevlileri ameliyat sorumlu uzmanın ya da uzman bulunmadığı durumlarda ameliyatı yapan uzmanın sorumluluğu altıda bulunmaktadır.

Gerekli Nitelikler Nelerdir?

Bölümden mezun olan Ameliyat hizmetleri görevlileri meslekte ilerlemek istediklerinde önleri açık olan kişilerdir. Dikey geçiş sınavı ile bölümden başarı ile geçiş yapan mezunlar hemşire ya da Acil Yardım ve Afet Yönetimi gibi sağlık personelliği konusunda gerekli bilgiye sahip olarak göreve başlamaktadır. Yani Ameliyathane Hizmetleri mezunları dikey geçiş ile isterlerse hemşirelik için geçiş yapmaktadır.

Lütfen Yazımızı Değerlendiriniz...

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz