Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Nisan 2018

Anestezi Bölüm Nedir?

Anestezi Bölüm Nedir?

Anestezi Bölüm Nedir?

Anestezi bölümü programını tamamlayanlar hastanelerde hekimlere anestezi konusunda yardımcı olmaktadır. Anestezi teknikeri ülkemizde devlete ait hastanelerde, üniversitelere ait hastanelerde ya da özel kişilere ait hastanelerde çalışmaktadır. Bu alanda geçmişten günümüze oldukça ciddi şekilde bir ihtiyaç bulunduğundan bu konuda mezunların iş sıkıntısı çekmedikleri görülmektedir.

Programının Amacı Nedir?

Bölümün amacı; ameliyathanede hekimlere anestezi konusunda yardımcı olacak kişilere gereken bilgi ve donanımı kazandırmaktır. Anestezi programını tamamlayan öğrenciler bölüm içinde; fizyoloji, farmakaloji anatomi gibi mesleki dersler görmektedir. Derslerde özelikle uygulama konusunda hassas bir çalışma yürütülmektedir. Anestezi bölüm mezunları kazandıkları unvan ile Anestezi Sağlık Teknikeri olmaktadır. bölüm mezunları ameliyat öncesinde hastanın uyutulması için gereken işlemleri hekim yönergesinde uygulamaktadır.

Gerekli Nitelikler Nelerdir?

Çalışma alanı geniş olan Anestezi bölümü mezunları yaptıkları çalışmalarda hekim yönergesinde uygulamalar yapmaktadır. Ayrıca Anestezi programını başarı ile tamamlayan öğrenciler bu konuda gerekli bilgi ve birikim yanında uygulamalar sayesinde tecrübeli şekilde mezun olmaktadır. ülkemizde sağlık alanında duyulan ihtiyaç oranının hiç azalmaması sayesinde bu bölümden mezun olanlar rahat bir şekilde iş bulmaktadır.

Anestezi Bölüm Nedir?
5 (100%) 1 vote

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz